جزییات افزایش وام بازنشستگان تامین اجتماعی و مبلغ اقساط

shams یکشنبه 9 اردیبهشت 1403 - 10:12
جزییات افزایش وام بازنشستگان تامین اجتماعی و مبلغ اقساط

آخرین خبر افزایش وام بازنشستگان تامین اجتماعی و مبلغ اقساط آن

اسماعیل للگانی در گفت و گو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره پایین بودن سقف وام بازنشسته های تامین اجتماعی و گلایه بازنشسته ها از این وام های خرد که عملا هیچ مشکلی از گره های مالی این افراد باز نمی کند، اظهار داشت: وام 20 میلیون تومانی بازنشسته ها را در سال 1403 به 30 میلیون تومان افزایش دادیم.
وی ادامه داد: این تسهیلاتی را که بانک رفاه به بازنشسته های تامین اجتماعی پرداخت می نماید، اقدامی مشترک بین بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی است و امسال هم به سقف 30 میلیون تومان می رسد.
مدیر عامل بانک رفاه با بیان اینکه باید توجه داشت که از آنجایی تعداد مشمولان این وام بسیار زیاد است نمی توان سقف آن را به طور قابل توجه بالا برد، گفت: در حال حاضر بیش از 4 میلیون و 200 هزار بازنشسته داریم که هر یک از این افراد مشمول دریافت وام 30 میلیون تومانی می شوند که هر سال 10 درصد از این جمعیت وام بازنشسته ها را دریافت می کنند.
لله گانی در پاسخ به این سوال که آیا علت عدم افزایش سقف وام عدم توانمندی بازنشسته ها در پرداخت اقساط آن است، اظهار داشت: موضوع پرداخت اقساط نیست، در بحث افزایش سقف وام بازنشسته ها موضوع این بوده که سقف منابع قرض الحسنه بسیار محدود است و قانون هم تاکید کرده که این وام قرض الحسنه بیشتر به فرزند آوری و ازدواج اختصاص پیدا کند و منابع قرض الحسنه هم عمده به این دو مقوله تخصیص داده می شود.
وی افزود:‌ بانک رفاه را از اولویت برای ارائه وام به این دو موضوع فرزندآوری و ازدواج خارج نکردند و در کنار تکالیف بانک رفاه برای پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری و سایر تکالیف سهمی هم برای وام به بازنشسته ها تعیین شده‌ است.
مدیرعامل بانک رفاه تاکید کرد: وام 30 میلیون تومانی را می توانیم برای بازنشسته ها تا 3 سال هم قسط بندی کنیم و سقف پرداخت اقساط هم در ماه کمتر از یک میلیون تومان خواهد بود.

بازخوردها
    ارسال نظر