درصد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر خواهد بود؟

سعید سه شنبه 3 خرداد 1401 - 09:44
درصد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر خواهد بود؟
اگرچه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باز هم به تعویق افتاد و احتمالا به خردادماه موکول شده‌است،‌ اما درصد افزایش حقوق بازنشستگان چقدر است؟


به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ علی‌اصغر بیات، رئیس کانون‌عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی در تاریخ 20 فروردین امسال درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی گفته بود:

«در این زمینه جلسات متعددی برگزار شده است و نهایتاً با افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1401 موافقت شده است.

بر این اساس میزان افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی،‌ علاوه بر افزایش 57.4 درصد حداقل‌بگیران، در سایر سطوح 38 درصد به‌علاوه 515 هزار تومان اضافه خواهد شد و ان‌شاءالله از اردیبهشت‌ ماه این افزایش اعمال خواهد شد.

همچنین مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه با اردیبهشت پرداخت خواهد شد.»

در ادامه نیز در تاریخ 20 اردیبهشت ماه، روابط عمومی سازمان اجتماعی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "پیشنهاد مربوط به افزایش حقوق مستمری‌بگیران در سال 1401 براساس ماده 96 و 111 قانون تأمین اجتماعی برای طرح و تصویب در هیئت وزیران ارسال شده که به‌محض تصویب و ابلاغ قانونی در ماه جاری نسبت به واریز حقوق و مستمری براساس مصوبه اقدام می‌شود.

مابه‌التفاوت افزایش اردیبهشت ماه برای تمام گروه‌های بازنشستگی با وصول مصوبه هیئت وزیران، طی دو روز پایانی اردیبهشت ماه پرداخت خواهد شد همچنین مابه‌التفاوت فروردین ماه نیز همزمان با پرداخت مستمری خرداد و تیرماه انجام خواهد شد!"

اما در ادامه و با آغاز واریز حقوق بازنشستگان این سازمان براساس حروف الفبا از 20 اردیبهشت، بازنشستگان این سازمان در انتظار دریافت مابه‌التفاوت افزایش حقوق خود در اردیبهشت بودند که روز گذشته در خبری غیرمنتظره از سوی میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام شد که افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان در صورت تصویب مصوبه افزایش حقوق در هیئت وزیران در خرداد واریز خواهد شد!

میرهاشم موسوی؛ مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن عذرخواهی از بازنشستگان این سازمان به‌دلیل عدم پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان اعلام کرد که واریز افزایش حقوق بازنشستگان در صورت ابلاغ به این سازمان در خرداد ماه عملیاتی خواهد شد.

افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و موکول شدن آن به خردادماه در شرایطی است که هزینه‌های معیشت خانوارها هر روز در حال افزایش است و عدم تطبیق درآمد با مخارج،‌ مشکلات بسیاری را برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی فراهم کرده است. 

انتهای پیام


بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌توانند بدون ضامن و به صورت کسر از حقوق از طرح‌های فروش اقساطی لوازم خانگی و خدمات نامیراکالا بهره‌مند شوند.

این تسهیلات برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران محترمی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند، فراهم است.

از جمله کالاهای و خدماتی که به صورت اقساطی به بازنشستگان و مستمری بگیران محترم به صورت اقساطی ارائه می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- خدمات دندانپزشکی اقساطی در تهران

2- خرید اقساطی لوازم خانگی ایونتا و سایر برندهای لوازم خانگی ایرانی

3- خرید اقساطی مبل و میز ناهارخوری به صورت اقساطی

متقاضیان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 02134729000 (20 خط) دفتر تهران تماس حاصل کرده و یا به نشانی دفتر مرکزی مراجعه نمایند.

آدرس دفتر فروش لوازم خانگی اقساطی نامیراکالا در تهران: خیابان 17 شهریور، پایین تر از زیرگذر امیرکبیر،‌ پلاک 1168 ساختمان دیاموند (نمایندگی کویر موتور)،‌ طبقه سوم واحد 8

بازخوردها
    ارسال نظر