افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به خردادماه موکول شد!

احمد شاهمیری یکشنبه 1 خرداد 1401 - 18:08
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به خردادماه موکول شد!
درحالی که قرار بود افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه عملیاتی شود، این مسئله باز هم به تاخیر افتاد و احتمال دارد در خردادماه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی عملیاتی شود.


با وجود افزایش یافتن حقوق کارکنان بازنشسته دولت، کارگران بازنشسته یکبار دیگر از افزایش حقوق جاماندند. قرار بود سازمان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۱ مستمری بازنشستگان را از ۵۷ درصد برای حداقل بگیران تا ۳۸ درصد برای سایر سطوح افزایش دهد.

این افزایش وفق مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی انجام شد. طبق تشریفات اداری، افزایش نهایی حقوق سالانه کارگران بازنشسته به مصوبه هیات دولت نیاز دارد و برای همین از روز ۱۰ اردیبهشت این موضوع در دستور کار هیات دولت قرار دارد.

به دلیل طولانی شدن زمان تصویب این مصوبه، حقوق اردیبهشت ماه کارگران بازنشسته یک بار دیگر به صورت علی الحساب پرداخت شد. به بیان دیگر در پایان اردیبهشت ماه امسال، سازمان تامین اجتماعی به نرخ سال گذشته مستمری نزدیک به ۴ میلیون بازنشسته را پرداخت کرد.

در خصوص اعلام زمان واریز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده داد که با تصویت موضوع افزایش مستمری تامین اجتماعی، افزایش حقوق کارگران بازنشسته از خردادماه اجرا خواهد شد.

در صورت به تصویب رسیدن این موضوع، مابه التفاوت افزایش ماه‌های فروردین و اردیبهشت حقوق افراد بازنشسته از خرداد ماه پرداخت خواهد شد. علاوه براین هنوز وضعیت اجرای فاز بر زمین مانده متناسب سازی مستمری کارگران بازنشسته روشن نیست.

اجرای متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته بخشی از قانون برنامه ششم توسعه بود. ۷۵ درصد این افزایش تا سال گذشته اتفاق افتاد. اجرای ۲۵ درصد باقیمانده این طرح به امسال موکول شده است اما هنوز دستور العملی در این خصوص صادر نشده است.

منبع: تجارت نیوز


بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند، می‌توانند کالا و خدمات مورد نیاز خود را به صورت اقساطی، بدون ضامن و به صورت کسر از حقوق از فروشگاه اینترنتی نامیراکالا خریداری نمایند.

متقاضیان برای خرید اقساطی لوازم خانگی و خدمات مورد نیاز می‌توانند با شماره تلفن 02134729000 (20 خط) دفتر تهران و یا با شماره واتساپ 09331810881 تماس حاصل نمایند.

نشانی دفتر فروش تهران نامیراکالا: تهران خیابان 17 شهریور پایین تر از زیرگذر امیرکبیر ساختمان دیاموند (نمایندگی کویر موتور) طبقه سوم واحد 8

بازخوردها
    ارسال نظر