تامین اجتماعی چقدر از هزینه بیمه بازنشستگان را پرداخت می‌کند؟

سعید دوشنبه 15 آذر 1400 - 08:38
تامین اجتماعی چقدر از هزینه بیمه بازنشستگان را پرداخت می‌کند؟
بازنشستگان تامین اجتماعی از هزینه‌ی سنگین بیمه تکمیلی انتقاد دارند و اعتراض کردند که تامین اجتماعی به وعده خود عمل نکرده است.


جمعی از بازنشستگان کارگری از هزینه‌ی سنگین بیمه تکمیلی انتقاد کردند.

این بازنشستگان می‌گویند: مدیرعامل سازمان به وعده‌ای که به بازنشستگان داده است، عمل نکرده؛ قرار بود ۵۰ درصد از هزینه بیمه تکمیلی را سازمان بپردازد اما با مشاهده فیش‌های حقوقی متوجه شدیم که سهم سازمان تنها حدود ۳۶ درصد است.

تامین اجتماعی به وعده خود عمل نکرد

آن‌ها می‌گویند: از ۹۱ هزار تومان بیمه تکمیلی، ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان سهم بازنشسته کسر شده است و با احتساب ۱۴ هزار و ۵۴۰ تومانِ بیمه‌ی عمر، پرداختی هر بازنشسته بیش از ۷۳ هزار تومان است؛ قرار بود نیمی از هزینه بیمه تکمیلی برعهده‌ی سازمان تامین اجتماعی باشد اما گویا نتوانسته‌اند به این وعده وفا کنند.

به گفته‌ی بازنشستگان، پرداخت هزینه‌ی ماهانه‌ی سنگین برای بیمه تکمیلی با الزامات قانون الزام تامین اجتماعی تعارض دارد؛ بازنشستگان سی سال حق بیمه پرداخته‌اند و نُه/ بیست و هفتم این حق بیمه بابت درمان در صندوق درمان ذخیره شده است؛ نباید در زمان بازنشستگی هزینه مازاد بپردازند.

منبع: بورسان


بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و خانواده محترم می‌توانند جهت خرید اقساطی لوازم خانگی، درخواست خود را به صورت رایگان در نامیراکالا ثبت نمایند:

ثبت درخواست رایگان خرید اقساطی لوازم خانگی

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با فروشگاه بازنشستگان نامیراکالا تماس حاصل نمایید:

آدرس: تهران خیابان 17 شهریور پایین تر از میدان شهدا بعد از زیرگذر امیرکبیر پلاک 1168 ساختمان دیاموند طبقه سوم واحد 8

تلفن: 02134729000 (20 خط)

پیام رسان واتساپ: 09331810881

بازخوردها
    ارسال نظر